GooTechno.com olarak 2020 yılının başlarında Samet Kayhan tarafından geliştirilen Teknoloji ve Bilim haberleri üzerine kurularak yayın hayatına başladı. Giderek büyüyen ailemiz, içerik üreticisi arkadaşlarımız, grafiker ve sosyal medya yönetim ekibimiz ile sizlerin hizmetinde olmaya devam edecektir.

Bilim ve teknoloji ile ilgili haberleri, konuya en uzak olanların dahi kolayca anlayabileceği bir dil ile anlatmak en temek prensibimizdir. Türkiye’de bilim alanındaki içeriklerin nasıl eğlenceli ve heyecan verici bir çıtada servis edilebileceğini göstermek istiyoruz. Bu saydığımız ilkeler ile çıktığımız bu yolda, konuların daha anlaşılır ve akıcı bir dil ile anlatılabileceğine inanıyoruz. Böylelikle Ülkemizde bilim ve teknoloji alanlarına duyulan ilginin artacağını ispat etmenin yanı sıra bu konuların çok daha kalıcı bir şekilde aktarılabileceğini göstermek tüm ekibimiz ile çaba sarfedeceğiz.

GooTechno.com ‘da Teknoloji ve Bilim ile ilgili içeriklerin yanı sıra hayatın içinden daha birçok konuda içerik bulabilirsiniz. Sizlere bu tür içerikleri hazırlarken, okunabilirliği ön planda tutup, güncel konuları, altında yatan nedenleriyle birlikte, başka bir yerde bulamayacağınız detaylar ile size aktarmaya devam edeceğiz

GooTechno.com olarak yalnızca bir bilim sitesi değil, aynı zamanda aklınızdaki sorulara yanıt bulmak için göz atabileceğiniz eğlenceli bir internet ortamı oluşturmayı planlıyoruz. Amacımız, magazin sitelerinin bu kadar revaçta olduğu dönemde insanların, teknolojinin önemini kavrayabilmeleri, teknolojinin ne kadar ileri gidebileceğini ve 21. Yüzyılın artık savaş ya da doğal kaynaklar ile değil teknoloji ile yönetildiğini anlayabilmelerini sağlamak.

2000’li yılların başındaki teknoloji ile kıyasladığımızda 2020 yılının teknolojisi, 20 yıllık bir süreçte edinilemeyecek kadar büyük bir gelişmeye ev sahipliği yaptı. İstatistiklerin gösterdiği ivmelenme ile devam ederse, çok kısa bir süre içinde teknoloji, hayal gücümüzün sınırını tam anlamıyla geçecek. Bu noktada teknolojiyi yakından takip ederek, bu olaylara şahit olmak, hepimiz için büyük bir şans

En Doğru Bilgiler İle Yeni Nesil Bilim

İnsanların son zamanlarda en çok ihtiyaç duyduğu gerçek bilgiye, doğru kaynaklar ile ulaşma arzusuna bir cevap olarak, tamamen güvenilir kaynaklardan topladığımız bilgiler eşiğinde sizlere içerik üretiyor, bu sayede farklı kaynaklardan teyit etme zorunluluğunuzu kaldırıyoruz. Ne yazık ki bilim siteleri içerisinde çok sayıda fake news adı verilen, gerçekliği bulunmayan bilgiler ile içerikler oluşturulabiliyor.

Özellikle ülkemizde bilgilerin teyidi konusunda oldukça zorlandığımız için İngilizcesi yetersiz okurlar için bu durum bir hayli zor olabiliyor. Kaynakların tamamını, NASA, BBC gibi güvenilir kaynaklar ile teyit ederek sizi bu zahmetten kurtarıyor ve gerçek bilgiyi, yalnızca gerçek bilgiyi sizlere en keyifli anlatımlar ile sunuyoruz.

Teknolojiyi Takip Etmeye İhtiyacınız Varsa

Bilimden bahsederken teknolojiyi atlamamak gerekir. Teknoloji, bilim tarafından geliştirilen fakat aynı zamanda bilimi geliştiren önemli bir detaydır. Bu nedenle teknoloji haberlerinin de güncel olarak doğru kaynaklardan temin edilmesi önemlidir. Türkiye’de bu önemli görevi üstlenerek sizleri farklı kaynaklar ile yormadan, güncel teknoloji haberleri sunuyor ve böylece tek bir yerden, tüm bilgileri edinmenize yardım ediyoruz.

Biz, GooTechno olarak sizlere, en doğru bilgiyi, Türkiye’de en hızlı ve güvenilir şekilde sizlere sunuyoruz. Teknoloji, Bilim, güncel oyun ve daha pek çok konuda bilgi akışı ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz, Yabancı dil bilmenize gerek kalmadan da Dünya’da neler olup bittiğine bakabileceksiniz. Bu yolda çizgimizden çıkmadan, gerçeklik ve dürüstlük ilkelerinin yanına eğlence kültürünü de ekleyerek sizlere keyifle okuyacağınız, öğreneceğiniz bilgiler sunmaya devam edeceğiz.