En iyi 10 Android TV Uygulaması

Android TV‘nin piyasaya sürülmesinden bu yana birkaç yıl geçti ve yavaş yavaş bir platform olarak olgunlaştı diyebiliriz. Artık daha önce hiç olmadığı kadar fazla uygulama ve oyun günümüzde mevcut zamanla donanımsal anlamda er ya da geç büyük gelişmeler olacağından hiç şüphemiz yok, eğer sizinde bir Android TV cihazınız varsa ve en iyi deneyimi yaşamak istiyorsanız, en iyi Android TV uygulamalarına göz atmanızda fayda var. Ayrıca, çoğu Android TV uygulamasında yerleşik bir Chromecast bulunur. Bu, Chromecast desteğine sahip herhangi bir uygulamanın çoğu Android TV cihazında kullanılabileceği anlamına gelir.

İşte sizler için adım adım en iyi 10 Android TV uygulamasını derledik

1- NETFLİX

Fiyat : Ücretsiz / Ücretli Aylık abonelik

Netfllix artık tüm dünyada nam salmış durumda diyebiliriz. Oluşturdukları ilginç içerikler ve popüler yapımlar sayesinde izlenme oranlarıda yukarı seviyelere doğru tırmanmakta, Özelliklede Covid-19 sürecinde evde kaldığımız bu günlerde herkes tarafından aranan Android TV’de Netflix nasıl izlenir? sorusunun cevabını sizler için derledik.

2SPOTİFY

Fiyat : Ücretsiz / Ücretli Aylık Abonelik

Bir diğer popüler uygulama ise Spotify, Premium ve Free olmak üzere iki farklı abonelik sistemi bulunan uygulamada, sizlerde takdir edersiniz ki Premium abonelik Free aboneliğe göre çok daha fazla özellikle karşımıza çıkıyor. Android TV’ler de hatrı sayılır bir dinleyici potansiyeli mevcut olan Spotify’ı indirdiğiniz takdirde güzel bir şarkı eşliğinde yazımızın devamını okumaya devam edebilirsiniz

Google Play’de İndir

3- SLING: Live TV

Fiyat : Ücretsiz / Ücretli İçerikler, Yıllık abonelik

Canlı TV uygulamaları birkaç yıl önce dünyaya hızlı bir giriş yaptı. Doğal olarak, çoğu Android TV‘de kullanılabilir olmaları da bu popülerliği açıklamamızda bizlere yardımcı oluyor. Sling TV, rakipleri olan YouTube TV, Hulu TV gibi pazarda büyük pay sahibi firmalardan eksik bir tarafının olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle de zengin içerikleri ve fiyat karşılaştırması yapıldığında Sling Tv ilerleyen günlerde de yoluna emin adımlarla devam edeceğini söylesek yanılmış olmayız.

Google Play’de İndir

4 -Kodi

Fiyat : Ücretsiz

Kodi, Android TV sahipleri için mükemmel bir uygulamadır. Tüm yerel müzik ve video içeriğinizi (USB sürücüsü aracılığıyla) kontrol eden bir HTPC (ev sineması PC) kullanıcı arayüzüdür. Özellikle de hemen hemen tüm platformlar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir olması yanı sıra Film, Müzik, TV şovları ve Fotoğraflar gibi geniş içeriği sayesinde mobil cihazlar ve Android TV‘ler de vazgeçilmez bir uygulama olduğunu söylesek abartmış olmayız. Android TV’de oynatmak istediğiniz ortam dosyaları, müzik ve videolarınız varsa, bu ilk önerimizdir. Aynı zamanda Divx, Dvd, Wmv, Asf gibi bir sürü video formatını kusursuz olarak destekliyor.

Google Play’de İndir

5 – Plex

Fiyat : Ücretsiz / $ 4.99 / $ 4.99 aylık / $ 39.99 yıllık

Plex ilk Android TV uygulamalarından biriydi. En iyilerinden biri olmaya devam ediyor. Temel amacı, bilgisayarınızda veya telefonunuzda bulunan bir videoyu TV’niz de oynatmaktır. Ayrıca müzik, fotoğraf ve diğer dosya türleriyle de çalışır. Uygulama ayrıca Dropbox, Google Drive ve OneDrive gibi çeşitli bulut depolama sitelerinden akışa izin verir. Deneyiminizi daha da iyi hale getirmek için Plex tarafından bir çok eklentide ücretsiz olarak kullanıcılarıyla paylaşılıyor.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=IZkECitYs5g&feature=emb_logo

Google Play’de İndir

6Total Commander – file manager

Fiyat : Ücretsiz

Total Commander, en iyi Android dosya yöneticilerinden biri olduğunu biliyoruz. Yakın zamanda Android Tv’ler için kullanılmaya başlayan Total Commander uygulama, ortam dosyalarınıza göz atma, Lan ağınızdan yüklenen uygulamalar dahil olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz her şeyi yapabilir ve öğelerinizi basit bir şekilde yönetebilir. Ayrıca, ses ve video dosyaları için yerleşik bir medya oynatıcı ile birlikte kullanılabilir, böylece zaman zaman ortam dosyalarınızda izlemek istiyorsanız, bir taşla üç kuşu öldürebilirsiniz. Ağ desteği için FTP, SFTP, WebDAV ve LAN sunucularını da destekler. Android TV kullanıcı arayüzü, daha kolay yönetim için çift panelli bir kurulum da içerir. 

Google Play’de İndir

7 – TVUsage

Fiyat : Ücretsiz

TVUsage nispeten konuşan yeni Android TV uygulamalarından biridir. Android TV’ye dijital refah özelliklerini sunar. Günlük ve haftalık kullanım alışkanlıklarınız da dahil olmak üzere bununla ilgili birkaç istatistik görüntüleyebilirsiniz. Başka özellikler de var. Örneğin, ekranın açık kalma süresini sınırlayabilir ve TV izlemeyi bırakma zamanı geldiğinde hatırlatıcı ile uyarı alabilirsiniz, herhangi bir Android TV uygulamasını (çocuklu olanlar için harika) kilitleyebilirsiniz. TVUsage, henüz yeni bir App olduğundan dolayı muhtemelen bazı hataları var, ama çoğunlukla testlerimizde sorunsuz ve hızlı bir performans sergiledi.

Google Play’de İndir

8 – Android için VLC

Fiyat : Ücretsiz

VLC, Android’deki en istikrarlı, güvenilir video oynatıcılardan biridir. Ayrıca Android TV ile oldukça iyi çalışıyor. Çoğu yerel video içeriğini görüntülemenizi sağlar. Uygulama aynı zamanda müzik dosyalarıyla da çalışır, ancak kullanıcı arayüzü bunun için tam olarak ayarlanmamıştır ve bir takım kopmalar ve oynatma hataları ile karşılaşabilirsiniz. Her durumda, içeriklere altyazıları destekler (doğru dosyalara sahip olduğunuz sürece), bir ses ekolayzırına sahiptir. Müzik için harika olmadığını söyledik, ancak Android TV’de gerçekten iyi müzikçalar uygulamalar olmadığından ortam dosylarınızı oynatmak ve müzik çalmak için önce VLC’yi öneriyoruz.

Google Play’de İndir

9 – Wake On Lan

Fiyat : Ücretsiz

Wake On Lan çok benzersiz bir Android TV uygulamasıdır. Bilgisayar ve NAS gibi cihazlarınızı, Android TV’nizi kullanarak tek bir tık ile çalıştırabilirsiniz. Tam tersi olarak ta kullanılabilen bu uygulama bir çoğumuzun epey işine yarayacağını söyleyebiliriz. Sistemin çalışma prensibini anlayamayanlar için kısaca. BIOS veya, UEFI gibi modern sistemlerde, bu özellik bilgisayarı ya da destekleyen ağ cihazını özel bir sinyal yardımıyla yerel ağ üzerinden uyandırmayı/uyarmayı sağlar. Bizlere de bu sistemden faydalanmak kalıyor.

Google Play’de İndir

10 – Youtube

Fiyat : 16.99 TL

Ve geldik listemizin son sırasına yıllar yılı gönüllerimize taht kurmuş ve tamamen ücretsiz hizmet vermiş olan son zamanlarda reklamlar yüzünden epey bir eleştiri alan Youtube kolları sıvayıp mükemmel bir sistem olan Youtube Premium’u tanıttı. YouTube Premium ile ayda 16.99 TL karşılığında elde edebilirsiniz ve ayrıca çevrimdışı görüntüleme için video indirmenize olanak sağlar. Android TV sürümünde iniş ve çıkışlar olduğunu söyleyebiliriz. Bazı durumlarda, telefonunuzdaki uygulamadan yayın yapmak daha kolay olabilir. 

Google Play’de İndir

Cevap Bırakın