İlginç ve Yararlı 3 Mobil Uygulama

Son dönemde teknolojinin hayatımızın merkezinde olmasıyla birlikte her yeni gün birçok uygulama üretilmekte ve kullanıcılara sunulmakta. Kimi için yararı olmayan ama kimi için de hayat kolaylaştıran yararlı ve bir o kadar da ilginç uygulamalar mevcut. Sizler için araştırıp hazırlamış olduğumuz ilginç ve yararlı 3 mobil uygulama hangileridir? Nasıl kullanılır? gelin hep birlikte inceleyelim.

1. Sleep Cycle Alarm Clock

Hem android hem de İOS yazılımı uyumlu bu uygulama, özellikle yorgun olduğunuz belli şartlardan dolayı uyanmakta zorluk çektiğiniz günlerde sizi doğru saatte uyandıracak. Cihaz donanımlarında bulunan alarmlar ne yazık ki tek tuşla ertelenebilmekte, bu yüzden de uyandırma işlevini tam anlamıyla yerine getirememektedir. Ancak Sleep Cycle Alarm Clock uygulaması bu soruna ciddi anlamda çözüm getirmeyi  hedeflemiş ve olumlu geri dönüşler almakta. Sleep Cycle, enteresan nitelikleriyle uyanma hissini keyifli hale getiriyor. Northcube markasının ürettiği bu uygulama enerjik bir güne uyanmak için yararlı bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

İlginç ve Yararlı 3 Mobil Uygulama Sleep Cycle Alarm Clock

Sleep Cycle Alarm Clock Nasıl Kullanılır ?

Sleep Cycle Alarm Clock, uyku esnasında uyku analizini gerçekleştirir ve uykunun en hafif anında sizi uyandırmayı amaçlar. İki farklı yöntemle bu özelliği sunan uygulama, tercihi size bırakıyor. İlk yöntem olarak donanımındaki mikrofon sayesinde sizin harekletleriniz dinleyererek kendine bir zaman aralığı hedef alıyor. İkinci yöntem ise ivmeölçer aracılığıyla sizi izliyor. Uygulamanın nasıl kullanıldığına dair diğer bir nokta ise saat belirlemek. Bir sonraki gün için uyanmanız gereken en geç saati belirlemeniz yeterli. Sonrasında Sleep Cycle en hafif uyku evrenizi belirleyerek yarım saat öncesi için harekete geçiyor. Bu sayede doğru zaman aralığında uyanmanız kolaylaşıyor. Dolayısıyla ilginç ve yararlı 3 mobil uygulama yazımızın en ilginç mobil uygulaması olarak Sleep Cycle seçiyoruz.

2. Rome2rio 

En iyi seyahat planlama uygulamalarından biri olan Rome2rio, yolculuk planlarınızda adeta sizlere rehberlik edebilecek özelliklere sahip yararlı bir uygulama. Gitmek istediğiniz yere ulaşım bilgisi ve merak ettiğiniz mekanlara yönlendirmesiyle başarısını kanıtlamış bu uygulama kısa sürede çok fazla alternatif ve bilgi sunacaktır.

İlginç ve Yararlı 3 Mobil Uygulama Rome2rio

Rome2rio Nasıl Çalışır ?

Bulunduğunuz konum bilgilerini paylaşarak ve gitmek istediğiniz yeri belirterek aramaya başladığınızda ulaşım için bütün imkanları size gösteriyor. Uzaklık bilgisi, yolculuk süresi, ilgili bilet fiyatlarını da belirten Rome2rio size karşılaştırma fırsatı veriyor. Hem mobil hem de web sürümünden kolayca ulaşabileceğiniz gibi, yaklaşık 221 ülke bilgisi içermesiyle yararlı bir uygulama olup aynı zaman da geniş bir kitleye sahip. Birçok firmayla birlikte hareket ediyor ve bilgilerini sürekli güncelliyor. Bu özellikleri ile Nasıl Çalışır ? sorusuna geniş kapsamlı yanıt vermiş oluyor. Bilet satın alımı gibi işlemlerde sizi siteye yönlendirerek program üzerinden bütün işlerinizi halletmenizi sağlıyor.

4. Animated Text

Şimdı sırada bir diğer uygulama olan Animated Text ile devam ediyoruz. Adı üstünde olan bu uygulama ile metinlerinizi çarpıcı animasyonlara dönüştürebiliyorsunuz. Bir sürü yazı fontu barındıran bu uygulama ile arkadaşınız veya aileniz için yaptığınız animasyonlarınızı özel mesaj, gif ya da video olarak gönderme imkanınız oluyor. Ayrıca Animated Text uygulamasını kullanarak yapmış olduğunuz çalışmaları sosyal medya hesaplarınızdan da paylaşabiliyorsunuz. Çeşitli arka planlar bulunan Animated Text mobil uygulamasında kendiniz de herhangi bir yükleme yaparak seçmiş olduğunuz görseli arka plan olarak kullanabiliyorsunuz.

İlginç ve Yararlı 3 Mobil Uygulama Animated Text

Animated Text Nasıl Kullanılır?

Animated Text uygulaması içerisinde ilk olarak video ya da gif seçeneği bulunuyor. Birini seçtikten sonra animasyon oluşturacağınız yazıyı yazıp dilerseniz altına bir görüntü ekliyorsunuz. Sonrasında ise mevcut renk kombinasyonları ve animasyonlar arasından herhangi birini seçip onaylıyorsunuz. Buraya kadar tüm işlemleri hallettikten sonra yapmış olduğunuz animasyonun çözünürlüğünü de manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Kare ya da 16:9 formatta kaydetme seçeneği sunan basit ve ücretsiz Animated Text uygulaması ile güzel animasyonları çok kısa bir süre içerisinde çıkartabiliyorsunuz.

Cevap Bırakın