Playstation 5 İle Oynanacak Oyunlar (Sürekli Güncel)

Sony, heyecan verici bir dijital lansman ile birlikte tüm Dünya’ya uzun bir süredir heyecanla beklenen PlayStation 5 konsolunu tanıttı. Aynı zamanda lansman içi fragmanlarda PlayStation 5 ile oynanacak oyunlar hakkında da bilgiler veren Sony, yeni konsolu ile birlikte pek çok farklılığa öncülük edeceğe benziyor.

Sony tarafından bu oyunlar ile alakalı daha fazla bilgi paylaşıldıkça, bu içeriği sürekli güncel tutacağımızdan emin olabilirsiniz. Henüz izlemeyenler için Playstation 5‘in büyüleyici tanıtım fragmanı:

Alışılmışın dışında tasarlanmış White-Blue tasarıma sahip PlayStation 5 konsolunu tanıtan Sony, aynı zamanda PlayStation 5 için tanıtılan oyunlar hakkında önemli detaylara da yer verdi. Birçok oyun hakkında bize, duyurulmayan özel anlardan kesitler sunarak bu oyunların PlayStation 5 kalitesi ile en keyifli şekilde oynanacağının garantisini veriyor.

Gerçekleştirilen lansman sırasında çok sayıda oyundan bahseden Sony, yeni konsolunda oynanabilecek oyunlar için ilk resmi duyurusunu 38 oyun ile yaptı. İçerisinde, bizleri fazlasıyla şaşırtacak oyunlara da yer verirken Grand Theft Auto V gibi, geleceği kesin gözle bakılan oyunların da özel promosyonlar ile sunulacağı müjdesini verdi.

Aynı zamanda beyaz tasarımından anlaşıldığı üzere Sony, ilerleyen süreçte PlayStation 5 Black Edition gibi farklı temalarda konsolları da özel üretim olarak satışa sunacağa benziyor. Şimdilik PlayStation 5 oyunu tazeliğini korurken bizlere oyunlar ile mükemmel bir uyum içinde çalışacağı izlenimini veren konsolunun teknolojilerine de anlatımında yer verdi.

İşte PlayStation 5 ile oynanacak oyunlar.

Assassin’s Creed: Valhalla

PlayStation 5, tanıttığı oyunları arasında büyük bir handikap ile gelen Assasin’s Creed’in yeni oyunu Valhalla’yı da ekledi. Ubisoft, Assassin’s Creed’in yeni oyununu da Holiday sezonu olan Aralık 2020’de yayınlayacacak böyle uzun süredir devam eden Assassin’s Creed geleneği devam ettirilmiş olacak. 2 yılın ardından yayınlayacağını duyurduğu yeni bir Assassin’s Creed oyunu ile birlikte, Assassin’s Creed oyuncularının büyük bir heyecanla beklediği Viking temasını bizlere sunuyor. Oyunun, yayınlanan fragmanları ile birlikte alışılmışın dışında bir görüntü kalitesi ortaya koyduğunu görüyoruz. Aynı zamanda oyunun ana kahramanı Eivor, erkek bedeni ile oyunun ana versiyonunda ilk defa karşımıza çıkacak.

Assassin’s Creed Valhalla – Tanıtım Videosu-

Assassin’s Creed: Valhalla bölümü, Viking’de yaşanan, sonu gelmeyen savaşlar ve kıtlık nedeniyle Eivor ile Kabilesinin Viking’i terk etmesi ile başlıyor. Eivor ve kabilesinin öncelikli hedefi, yaşayabilecekleri uygun koşullardaki bir bölgeye yerleşerek hayatlarını devam ettirmek. Fakat bu isteklerini yerine getirmeleri için göç ettikleri bölgelerdeki yerliler ile savaşmaları gerekecek. Bu savaşlarda Eivor ve kabilesinin başını bir hayli ağrıtacak azılı düşmanları ise İngiltere’de, Vikinglerin kuşatmalarından sonra ayakta kalan tek krallık olan Wessex kralı Kral Aelfred olacağa benziyor.

Hitman III

Sony’nin PlayStation 5 için tanıtılan oyunlar arasında bizleri en çok heyacanlandıran oyunlardan bir tanesi hiç şüphesiz Hitman III oldu. IO Interactive tarafından geliştirilen Hitman III, Ocak 2021 itibariyle yayınlanacak. Bizlere alışılmışın dışında bir grafik oyun deneyimi sunacak oyunun Sony lansmanında yayınlanan fragmanı, piyasadaki oyunlara bakış açımızı değiştirecek bir çıtaya sahip.

Hitman 3 – Tanıtım Videosu-

Hitman III oyununda grafik konusunda ciddi bir çalışma yürütüldü. Bunun bir sonucu olarak, gerçeklik algınızı yerinden oynatacak, sanal bir dünyada olduğunuzu fark etmekte zorlanacağınız türden bir grafik sizlere sunuluyor. Sony’nin yayınladığı fragmanda hikayenin ormanda geçen kısmı bizlere sunuluyor. Karakterimiz ağaçlara ışık tuttuğunda ışığın dağılımı, ağaçların renk tonu ve tasarımları hatta toprağın dokusu dahi gerçekçilik çıtasını, şu ana kadar tatmadığımız bir düzeye çıkartıyor

Spider-Man: Miles Morales

Sony’nin en gözde ürünü olan PlayStation 5 çıktığında elbette ilk akla gelen, Sony’nin kendisi ile büyük bir kriz yaşadığı Marvel Evreni’nin en sevilen karakterlerinden SpiderMan’in, yeni bir oyun ile bizleri karşılayıp karşılamayacağı oldu. Sony, Spider-Man karakterinin Marvel filmlerinde yer almasına izin vermemesiyle birlikte büyük bir kriz ortaya çıkmıştı. Sony Pictures ve Marvel Studios, yaptıkları bir anlaşma sonucu Spider-Man karakterine birlikte hayat vermeye karar verdiler. 2021 yılında çıkacak Spider-Man solo filminin masraflarına Marvel de ortak olacak ve kâr payının %25’ine sahip olacak.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Playstation 5 Tanıtım Videosu –

PlayStation 4 için tanıtılan oyunlarda büyük ilgi toplayan Marvel’s Spider-Man oyununun yeni bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak olan Spider-Man: Miles Morales’de, sonunda örümcek adam karakterinin haklarını üzerine almasıyla birlikte Sony, bizlere yeni bir karakter sunuyor. Spider-Man oyununun ilk versiyonunda bizlere Peter Parker eşlik ederken yeni oyunda Miles Morales ile tanışacağız. Fragmanda bizlere oyun hakkında çok fazla detay gösterilmemekle birlikte, yeni karakter ile birlikte yeni maceralar için büyük bir heyecan ortamı yaratıldı. PlayStation 5 ile oynanacak oyunlar arasında büyük bir yeri olacağa benzeyen Spider-Man:Miles Morales, 2021 yılının ilk çeyreğinde karşımıza çıkacak.

Grand Theft Auto V

Yeni PlayStation lansmanında gözler en çok GTA V oyununu aramıştı. PlayStation 5 için tanıtılan oyunlar arasında gelmesi neredeyse kesin göz ile bakılan Grand Theft Auto V oyunu da tanıtılan oyunlar içindeydi. Sony’nin PlayStation 5 konsolu ile birlikte Grand Theft Auto V online oyun deneyimini yaşamak için sabırsızlanan RockStar Games oyuncularını çok sevindirecek bir diğer haber de oyunun PlayStation 5 versiyonunun ilk 3 ay ücretsiz geleceği oldu.

Grand Theft Auto V – Playstation 5 Tanıtım Videosu –

Aynı zamanda Rockstar Games’in PlayStation Plus üyelerine özel olarak, PlayStation 4 konsolunda halihazırda Grand Theft Auto V oyunu oynayan kullanıcılarının hesabına, PlayStation 5 çıkana kadar her ay oyun içi 1 milyon dolar para yüklemesi yapacağı duyuruldu. Bu oyun için para yüklemeleri, her ay düzenli olarak oyuncuların Maze Bank hesaplarına yatacak.

PlayStation 5 ile oynanacak oyunlar arasında online kategoride büyük bir ses getirecek Grand Theft Auto V oyununun duyurulması, Rockstar Games oyuncularının GTA VI oyununu beklerken lansmanda yalnızca Grand Theft Auto V oyunundan bahsedilmesi büyük bir hayal kırıklığı yaratmış gözüküyor. Henüz Grand Theft Auto VI oyununun gelmesi için bir süre daha beklememiz gerekiyor gibi dursa da Rockstar Games’in GTA VI oyununun çıkış tarihini bir sır gibi gizlemesinin altında, her an patlatacakları bir bomba yatıyor olabileceği izlenimini gösteriyor.

Project Athia

İlk versiyonunun PlayStation 5 ile birlikte konsolda çıkacağı söylenen Project Athia oyununda, hikaye eşliğinde ilerleyen oyunlardan hoşlanan oyunculara, karanlık bir tema ile sunulan, oyun sektöründe yıllardır varlığını sürdüren, en popüler oyunlardan bile iyi bir grafik deneyim sunacağa benzeyen Project Athia oyununun henüz çıkış tarihi verilmedi.

Project Athia – Playstation 5 Tanıtım Videosu –

Oyun, ilk olarak PlayStation 5 ile konsolda yayınlanacak sonrasında ise PC versiyonu ile oyuncuların alımına sunulacak. Oyunun fragmanında gördüğümüz bir kadın karakter, ejderha benzeri, boyutsal üstünlükteki yaratıklar ile savaşırken bizlere doğa üstü bir dünyada eğlence imkanı sunacak. Sony’nin lansmanlar eşiğinde sunduğu fragman ile yayın tarihi verilmeyen Project Athina, PlayStation oyuncularına göre, yayınlanacağı duyurulan fakat hiçbir zaman yayınlanmayacak oyunlardan biri olacağa benziyor.

PlayStation 5 ile oynanacak oyunlar Tam Listesi

Aynı zamanda PlayStation 5 ile birlikte geleceği resmi olarak duyurulmuş olan bu 38 oyunun tam listesi;

1. Assassin’s Creed: Valhalla (Ubisoft)

2. Astro’s Playroom (Japan Studio)

3. Bugsnax (Young Horses)

4. DEATHLOOP (Bethesda)

5. Demon’s Souls (Bluepoint Games / Japan Studio)

6. Destiny 2 (Bungie, Activision)

7. Destruction All Stars (Lucid Games / XDEV)

8. DiRT 5 (Codemasters)

9. Fortnite (Epic Games)

10. Ghostwire: Tokyo (Bethesda)

11. Godfall (Gearbox Publishing / Counterplay Games)

12. Goodbye Volcano High (KO-OP)

13. Gran Turismo 7 (Polyphony Digital)

14. Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)

15. HITMAN 3 (IO Interactive)

16. Horizon Forbidden West (Guerrilla Games)

17. JETT : The Far Shore (Superbrothers)

18. Kena (Ember Lab)

19. Kena: Bridge of the Spirits (Ember Lab)

20. Little Devil Inside (Neostream Interactive)

21. Marvel’s Spider-Man Miles Morales (Insomniac Games)

22. NBA 2K21 (2K, Visual Concepts)

23. Oddworld Soulstorm (Oddworld Inhabitants)

24. Outriders (People Can Fly, Square Enix)

25. Pragmata (Capcom)

26. Project Athia (Square Enix/Luminous Productions)

27. Quantum Error (TeamKill Media)

28. Ratchet & Clank: Rift Apart (Insomniac Games)

29. Resident Evil Village (Capcom)

30. Returnal (Housemarque / XDEV)

31. Sackboy A Big Adventure (Sumo Digital / XDEV)

32. Scarlet Nexus (Bandai Namco)

33. Solar Ash (Annapurna Interactive / Heart Machine)

34. Stray (Annapurna / Blue Twelve Studio)

35. The Pathless (Annapurna Interactive / Giant Squid)

36. Tribes of Midgard (Gearbox Publishing / Norsfell)

37. Ultimate Fishing Simulator 2 (MasterCode)

38. Watch Dogs: Legion (Ubisoft)

Cevap Bırakın